Frequently Asked Questions czyli Często Zadawane Pytania. Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o programie "Pierwsze M, Bezpieczny Kredyt 2%" ?
W trzecim kwartale 2023 ma wejść w życie rządowy program Pierwsze M Bezpieczny kredyt 2%.
Z programu będą mogły skorzystać osoby, które kupują mieszkanie po raz pierwszy, nie ukończyły jeszcze 45 roku życia i nie przysługuje im prawo własności (ani spółdzielcze prawo) lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego.
W przypadku małżeństwa warunki musi spełniać przynajmniej jeden ze współmałżonków. O udział w programie mogą ubiegać się osoby pozostające w nieformalnym związku i w przypadku gdy wychowują wspólnie dziecko, limit kredytu bedzie wynosił 600 tys. zł. Dla singli limit jest niższy i nie może przekroczyć 500 tys. zł.
Z programu mogą skorzystać również obcokrajowcy, jeśli na terenie Polski prowadzą gospodarstwo domowe.
Czy mogę połączyć kredyt z programem Mieszkanie bez wkładu?
Tak, przewiduje się możliwość udzielenie kredytu z prawem dopłat również kredytobiorcom, którzy nie zgromadzili środków na wkład własny.
Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę MInisterstwa Rozwoju i Technologii pilotującego program:
https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/bezpieczny-kredyt
Wszystkie inwestycje AWD-Jortis Deweloper sp.z o.o. mogą być finansowane z programu Pierwsze M. Bezpieczny Kredyt 2%.
Jak długo trwa budowa mieszkań?
Zazwyczaj jest to 12 miesięcy od momentu uzyskania pozwolenia na budowę. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, mogą ten okres nieco wydłużyć.
Czy są dostępne jeszcze jakieś mieszkania?
Listę dostępnych mieszkań można zobaczyć pod zakładką dostępne.
https://www.awd-jortis.pl/dostepne
Czy można zobaczyć postęp prac na budowie?
Tak, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z panem Leszkiem tel. 666 221 984
Gdzie znajdują się wasze inwestycje?
Nasze inwestycje zlokalizowane w Tarnowie, w granicach miasta:
Osiedle Jesionowe 1,2: skrzyżowanie ulic Krzyskiej i Jesionowej
Osiedle Stalowe 1,2,3: skrzyżowanie ulic Krzyskiej i Stalowej.
Osiedle Boznańskiej: skrzyżowanie ulic Nowodąbrowskiej i Olgi Boznańskiej.
Siemaszkowej mieszkania: skrzyżowanie ulic Wojciecha Bogusławskiego i Wandy Siemaszkowej.
Osiedle Wiśniowe i Wiśnowe 2: pomiędzy ulicą Wiśniową i Nowodąbrowską dojazdową, obszar starych sadów.
Osiedle Brzozowe: skrzyżowanie ulic Św. Katarzyny i Ogrodowej. Osiedle Modrzewiowe: ulica Modrzewiowa miedzy ulica Krzyska i Nowodąbrowską
Nasze inwestycje zlokalizowane w Brzozówce, na granicy miasta:
Osiedle Słoneczne: znajduje się w podtarnowskiej Brzozówce w pobliżu skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Słonecznej,(Dobrej)
Czy można wprowadzić zmiany wyglądu zewnętrznego budynków?
Nie, wygląd zewnętrzny budynków nie podlega zmianie. Zachowanie jednolitego wyglądu budynków konieczne jest ze względów estetycznych przyjętej linii architektonicznej. Jedyne odstępstwo, które jest dopuszczalne to okna do poddaszy i zamiana bramy garażowej na okno.
Czy można wprowadzić zmiany wewnątrz budynków?
Tak, zmiany wewnętrzne są dopuszczalne po wcześniejszej konsultacji z odpowiednimi wykonawcami i projektantem. Wszelkie zmiany które planują państwo wprowadzić muszą być zgłoszone w systemie CRM, który został stworzony właśnie do tych celów. Większość zmian wymaga zatwierdzenia ich przez projektanta i związana jest z dodatkowymi kosztami.
CRM - do czego służy?
Panel CRM (z ang. Customer relationship management; Zarządzanie relacjami z klientem) powstał w celu sprawnego komunikowania się z klientami. Główne zadanie tej aplikacji to skuteczne komunikowanie zmian i uwag, między klientem, deweloperem a poszczególnymi podwykonawcami, jakie pojawiają się na kolejnych etapach wykonywanych prac. Wszelkie zmiany, które mają być wprowadzone, na państwa życzenie, muszą być odpowiednio wcześniej zgłoszone za pomocą systemu CRM. Zgłoszenie telefoniczne czy e-mailowe, jakkolwiek dopuszczalne, nie jest wystarczające i wymaga dodatkowego potwierdzenie w CRM. Preferowane jest zgłaszanie wszelkich zmian i uwag bezpośrednio w systemie CRM. Każdy klient otrzymuje unikalny login i hasło ktore umożliwia logowanie się i korzystanie z CRM.
Jak zarezerwować mieszkanie?
Rezerwacja mieszkania jest skuteczna w momencie podpisania umowy i uiszczenia opłaty rezerwacyjnej. Wysokość opłaty rezerwacyjnej jest wyznaczana w zależności od metrażu i ceny mieszkania. Najczęściej stosowaną praktyką w naszej firmie jest opłata rezerwacyjna w wysokości 1% wartości mieszkania. Opłata rezerwacyjna zaliczana jest do kosztów zakupu mieszkania. Opłata rezerwacyjna jest zwracana w całości, w przypadku braku zdolności kredytowej i odmowy banku na kredytowanie zakupu mieszkania.
Jak wygląda kupno, finansowanie i płatność za mieszkanie?
Mieszkania sprzedawana są w oparciu o notarialnie podpisywaną umowę deweloperską. Płatności za mieszkanie pobierane są na podstawie wystawianej przez dewelopera faktury proforma, po zakończeniu każdego etapu budowy. Budowa podzielona jest na 6 (lub 7) etapów. Odbiór każdego etapu budowy przez inspektora z banku prowadzącego fundusz powierniczy jest podstawą do wystawienia kolejnej faktury proforma i pobrania raty ustalonej w umowie deweloperskiej. Bez względu na to, czy klient pokrywa koszty budowy ze środków własnych, czy z kredytu bankowego, płatności wyglądają tak samo i uiszczane są etapami po zatwierdzeniu każdego z nich przez inspektora.
Wizualizacje, czego się spodziewać?
Wizualizacje, są poglądowym przedstawieniem zamysłu architektonicznego i zagospodarowania terenu. Dokładamy wszelkich starań, aby wizualizacje były jak najbardziej zbliżone do stanu faktycznego i końcowego wyglądu. Niemniej jednak nie należy traktować ich jako stuprocentowej reprezentacji stanu finalnego budynku. Wizualizacje tworzone są w początkowej fazie projektu i ich ewentualne odstępstwo może wynikać ze zmian wprowadzanych w miarę krystalizowania się projektu. Zmiany te mogą wynikać z otrzymanych warunków zabudowy, pozwolenia na budowę, warunków przyłączy mediów czy uzgodnień Powiatowego Zarządu Dróg. Dokładny opis budynku i terenu wokół niego oraz wyposażenia mieszkań mogą państwo znaleźć w umowie deweloperskiej, oraz załączonym do niej prospekcie informacyjnym.